I u prvom susretu, odigranom u petak, rukometaši tuzlanske Slobode su u Mejdanu savladali Farane 30:19. U 2. kolu Tuzlaci igraju sa Maccabijem iz Izraela.

Kada je u pitanju današnji susret bilo je to rutinsko odrađivanje posla. Poslije uvodne rezultatske neizvijesnosti Tuzlaci su se vrlo brzo odvojili na pet, šest golova prednosti i do kraja susreta održavali razliku.

U drugom dijelu priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom, a Farani su drugo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 6:7.

Najefikasniji u taboru Slobode bili su Bečić sa šest, Suhonjić, Gabrieri i Mišetić sa po tri postignuta gola. Kod Team Klaksvika bolji od ostalih bili su Bliznov sa pet i Tjaldraflotti sa tri postignuta gola.

U slijedećem kolu ovog evropskog kupa Tuzlaci bi trebali igrati sa ekipom Maccabi Rishon Lezion iz Izraela.