Loš start Slobode u Premijer ligi: Pobjeda Posušja na Tušnju

Sloboda je jako loše krenula u novu sezonu, povratničku u Premijer ligi. Tuzlaci su u prvom kolu sa 3:1 poraženi od Sarajeva na Koševu, a sada ih je na Tušnju savladalo Posušje potpuno zasluženo.

Trener domaćih Marko Maksimović je na teren poslao čak pet igrača do 21 godine, ali mlade snage danas nisu uspjele da donesu timu neophodan kvalitet u igri i eventualnu pobjedu.

Bez uzbuđenja na otvaranju meča, a prvi pokušaj imali su gosti u 12. minuti, kada je Boban sa 16 metara, malo iskosa, šutirao preko gola.

Peh za domaće u 34. minuti, kada se povrijedio Osmanković, a Ignjatović je ušao umjesto njega. Iz prvog ozbiljnijeg napada Posušje je povelo. Jenjić je u 37. minuti glavom pogodio. Prvo poluvrijeme bilo je jako slabo i nije viđeno puno toga, a nešto bolje je bilo u nastavku.

Posušje je povelo već na startu drugog dijela. Rozić prvo pogađa stativu, ali odbijenu loptu zatim sprema u mrežu. Taj gol kao da je dotukao Tuzlake, koji nisu pronašli način da se vrate i upisali su još jedan poraz.

Utakmica nije bila u direktnom prenosu na Areni 1 Premium kao što je najavljeno. Fudbalski savez BiH je objavio da je nastao problem zbog napajanja električnom energijom, ali da to nije uticalo na VAR sistem koji je bio funkcionalan.

VAR nije bio sretan za Slobodu u 57. minuti. Cvijanović je pogodio prečku, lopta se odbija i pada na gol-liniju, provjeravalo se da li je prešla liniju. Ustanovljeno je da nije, zbog čega je Sloboda ostala bez pogotka.

Velika prilika za Posušje u 61. minuti, Jenjić je iskosa šutirao sa nekoliko metara, lopta ide preko gola. Moglo je biti 0:3. Desetak minuta kasnije pokušaj Cvijanovića na drugoj strani, ali nedovoljno dobro, pa domaćin nije došao ni do utješnog gola.

U 73. minuti stopostotna šansa za goste nakon kontre, ali Begić nije uspio da pogodi iz izgledne šanse. Imala je Sloboda u finišu dobru šansu, ali je golman gostiju odbranio udarac Šere glavom a zatim i udarac Talissona u nadoknadi. Sloboda trenutno nema neophodan kvalitet za ostanak u ligi i očito je da će joj biti prijeko potrebna pojačanja.

Slobodi po rasporedu bi trebala u goste Borcu no ovaj meč će vjerovatno biti odgođen a Posušje treću uzastopnu pobjedu traži kod kuće protiv Sloge Doboj.

SLOBODA: Muminović, Beganović, Bratovčić, Osmanković, Mahmud, Jašarević, Kurtalić, Husejinović, Cvijanović, Dervišagić, Jovašević.

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Mihaljević, Begić, Jenjić, Hanuljak, Mandić, Rozić, Boban.