Kraj evropske priče za Velež

U revanš utakmici prvog pretkola UEFA Konferencijske lige u Andorra la Velli, Velež je poražen od Inter Esceladesa rezultatom 5:1.

Imao je Velež sjajnu priliku u prvom poluvremenu da povede u 39. minuti ali je Nermin Haskić promašio jedanaesterac. Nakon toga u finišu poluvremena Inter Escelades dolazi do dva brza pogotka preko Guillaume Lopeza, prvi u 44. i drugi u 2. minutu nadoknade i sa 2:0 odlazi na pauzu.

Velež je uspio smanjiti na 2:1 u 53. minuti preko Ante Oreča ali samo četri minuta kasnije Domi Berlanga povećava prednost domaćih na 3:1. Isti igrač postiže gol u 84. minuti za 4:1. U sudijskoj nadoknadi još jedan pogodak za ekipu sa Andore postiže Andreu za konačnih 5:1.

Poslije sarajevskih 1:1, ovim porazom Velež se oprostio od Evropskih takmičenja za ovu sezonu.

Za Velež su nastupili: Osman Hadžikić, Karlo Isasegi, Nikola Savić (26. Ajdin Bajrić), Emmanuel Okeke, Klemen Šturm, Dino Halilović (46. Ante Oreč), Omar Prešeš, Tarik Šikalo, Mihael Mlinarević (58. Lohan), Nermin Haskić (46. Milan Jevtović), Asmir Suljić (46. Tonći Mujan).