Borac uz dva gola Jove Lukića srušio Tuzlake

U okviru 3. kola prvenstva Bosne i Hercegovine Borac je sinoć u Banjoj Luci slavio rezultatom 2:0 protiv tuzlanske Slobode.

Nakon što zbog odgoda nije igrao u prva dva kola, banjalučki Borac je sinoć u 3. kolu WWin lige igrao svoj prvi ligaški meč ove sezone i to protiv Slobode koja je do sada upisala dva poraza.

Krenuo je Borac odlično u pohod na novi naslov prvaka Bosne i Hercegovine, a Slobodi je nanio i treći poraz, bilo je 2:0.

Prva prilika na utakmici u 12. minuti. Čavić iskosa sa nekoliko metara šutira, brani Muminović.

I nakon kornera opasno pred golom Slobode, Pihler je glavom sa nekoliko metara šutirao preko gola.

Savić je u 23. minuti sjajno ostavio loptu za Pihlera koji šutira sa 18 metara, lopta ide preko gola Slobode.

Zatresla se mreža Slobode u 33. minuti, pogodio je Herrera, no pogodak je poništen zbog ofsajda.

Poveo je Borac u nadoknadi prvog dijela. Vukčević je centrirao s desne strane, a Lukić glavom pogađa za 1:0.

Jovo Lukić je postavio i konačan rezultat u 55. minuti. Nije mu bilo teško, Srećković je ubacio, a napadač Borca loptu pospremio u mrežu.

Veliki problem za Slobodu i u 70. minuti. Golman Muminović se povrijedio, a umjesto njega na teren je ušao Trako.

Mogao je Borac do gola i u 84. minuti. Rezervista Vranješ je šutirao s 20-ak metara, odbranio je Trako uz malo problema.

Povrijedio se kod gostiju i Ignjatović u posljednjim minutama, pa je tuzlanski tim utakmicu završio s igračem manje.

Za kraj meča vidjeli smo još jedan pokušaj Stojana Vranješa. Ljevicom je zategao s dvadesetak metara, odlazi to desno od gola Trake.

Borac je tako stigao do pobjede u prvoj ligaškoj utakmici ove sezone, a nakon što je u Evropi ostvario plasman u play-off Evropske lige.

U četvrtak fudbaleri Borca gostuju kod Ferencvaroša u prvoj utakmici te faze takmičenja, a u 4. kolu ih očekuje gostovanje kod Sloge u Doboju.

Što se Slobode tiče, neće joj biti nimalo lako u 4. kolu. Na Tušanj dolazi zahuktali FK Željezničar.

Borac – Sloboda (Lukić 45+´, 55´)

FK Borac: Manojlović, Maijers, Pihler, Herera, Lukić (K), Čavić, Kulašin, Srećković, Šušić, Savić, Vukčević.

FK Sloboda: Muminović, Bratovčić, Hasanbegović, Ignjatović, Šero, Cvijanović, Dervišagić, Hadžibeganović, Hadžanović, Haračić.