Na zimskom državnom prvenstvu BiH u plivanju u Sarajevu PK „Zmaj-Alpamm” Tuzla osvojio 12 medalja

Proteklog vikenda od 05 do 06.3.2022 godine održano je državno prvenstvo BiH u plivanju u Sarajevu,  nastupilo je 25 plivačkih klubova sa 333 plivačica i plivača iz cijele BiH. Plivalo se na olimpijaskom (50 metara)bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. U jutarnjim dijelovima plivalo se za kvalifikacije, a u pojedinim dijelovima finalne utrke.
Za plivački klub „Zmaj-Alpamm „Tuzla na ovom prvenstvu nastupilo je 2 takmičara:Zerina Vrabac i Kenan Dračić.U izuzetnoj jakoj konkurenciji Zerina i Kenan su iako bez adekvatnog treninga u bazenu već 9 mjeseci, osvojili 12 medalja(10 zlatnih , 2 srebrnu i 1 bronzanu).
Kenan Dračić(06) je osvojio 6 medalja (5 zlatnih i 1 srebrnu i na ovom prvenstvu postao je petostruki državni prvak u kategoriji mlađih juniora, u disciplini 200 slobodno, 400 slobodno, 200 mješovito, 100 slobodno, 400 slobodno, 50 delfin , 100 delfin, te vice prvak u disciplin 200 delfin.
Zerina Vrabac(10) je osvojila 6 medalja( 5 zlatnih i 1 bronzanu ) i na ovom prvenstvu postala je petostruki državni prvakinja u kategorijama kadetkinja, u disciplinama 200 slobodno, 400 slobodno, 200 mješovito , 100 slobodno, 100 slobodno i viceprvakinja BiH u disciplinama 200 i 400 slobodno, te 3 mjesto u disciplinama 50 prsno.
Oboje su popravili svoje najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak, čestitamo našim takmičarima na odličnim rezultatima i nadam se titulama državnih prvaka i osvojenim medaljama, te im želimo puno sreće u daljem radu, ističe treneri PK „Zmaj-Alpamm , te poručuju ovom prilikom:
Koristimo ovim putem da pozovemo nove članove za upis u školu plivanja“Zmajček“.Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimum 5 godina starosti .Za više informacija možete dobiti na tel. 061 885-391.