Tuzla City u sudijskoj nadoknadi ostao bez pobjede protiv Radnika

Nogometaši Tuzla Citya i Radnika su remizirali rezultatom 2:2 u okviru 19. kola m:tel Premijer lige.

Radnik je mnogo bolje ušao u susret i imao je dvije dobre šanse u prvih deset minuta preko Pantelića i Todorova.

Kvalitetniju igru gosti su materijalizovali u 19. minuti. Morris je srušio Pantelića, a Bilbija je pokazao na bijelu tačku. Iskusni Blagojević je preuzeo odgovornost i bio je siguran za vodstvo gostiju 1:0.

Nakon toga probudio se i Tuzla CIty koji je prijetio preko Karjaševića, da bi u 35. minuti stigli do izjednačenja efektnim golom Krpića.

Drugo poluvrijeme počelo je dobrim šansama Mišića i Krpića, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, u 63. minuti Šubert je srušio Džafića u kaznenom prostoru, a Bilbija je dosudio novi penal. Krpić je bio siguran realizator za 2:1 i preokret Tuzlaka.

Do kraja su gosti propustili veliku šansu preko Šubreta, koji je pet minuta prije kraja šutirao sa samo nekoliko metara preko gola, ali kada se činilo da će ostati 2:1, Šarić je u 92. minuti šokirao Tuzlake za konačnih 2:2.

Tuzla City će drugi dio prvenstva otvoriti gradskim derbijem protiv Slobode, dok Radnik dočekuje Posušje.