Kup “Mirza Delibašić”: Košarkaši Slobode prošli u naredni krug

Košarkaši OKK Sloboda plasirali su se u naredni krug Kupa BiH “Mirza Delibašić” koji se igra u drugoj fazi, nakon regionalnih/kantonalnih takmičenja igra u okviru tri sistema KSBIH,

Tuzlaci su tako večeras došli do pobjede u Jablanici protiv Turbine, gdje su slavili rezultatom 96:85.

Značajnu razliku Džemićevi igrači stekli su prvom periodu igre kada su imali vodstvo 33:17. Na odmor su Tuzlaci otišli rezultatom 50:40. Jablaničani su se borili u nastavku igre i došli na -6 u 33. minuti igre. Međutim Sloboda ponovo ide na dvocifrenu razliku i dolazi do pobjede, te opravdava ulogu aposlutnog favorita.

Kod Slobode su dvocifreni bili Delalić 22, Alikadić 18, Durmo i Lelić po 15 poena. u redovima Turbine Teletović 34 poena, dok su dvocifreni bili još Nezirić i Šaraba po 12 i Đelmo 11 poena.

Ekipu Turbine je kao igrač predvodio Mirza Teletović, a kao trener Adnan Hodžić, koji su kao igrači ostavili dubok trag u tuzlanskoj košarci nastupajući za KK Sloboda.

Sloboda će u finalnoj utakmici kupa u okviru sistema A KSBiH, kao domaćin čekati boljeg iz pobjednika duela Spars – (KK Željo 1971/KK Promo).