ŽKK “RMU Banovići” ubjedljivo protiv “Rudar Sport” Ugljevik

U okviru 15 kola Prvenstva BiH u košarci za žene, košarkašice ŽKK ” RMU Banovići ” ugostile su ekipu “Rudar Sport” iz Ugljevika i potpuno očekivano ostvarile novu pobjedu.

Od samog početka susreta bilo je jasno kako je razlika u kvaliteti ova dva tima više nego očigledna, u korist domaćina, tako da novi trijumf banovićanki nije mogao doći u pitanje. To najbolje pokazuje gotovo nestvaran rezultat prve četvrtine od 37:09. Indisponirane gošće nisu mogle parirati raspoloženim banovićankama koje pogađaju iz svih mogućih pozicija, te tako na odmor odlaze sa nedostižnom prednosti od +49 poena.

U nastavku susreta priliku su dobile sve raspoložive igračice koje redom uspijevaju poentirati, što se desilo po prvi put ove sezone.

Konačan rezultat susreta od 106:64 dovoljno govori o snazi zeleno crnog tima koji sada u prvenstvu ima skor od 14-1 i skoro je siguran učesnik završnice – Lige za prvaka.