Tuzla City na krilima Ziljkića do bodova protiv Zvijezde 09

Sa dva gola Almedina Ziljkića i jednim Ajdina Nukića, ekipa Tuzla Cityja, u „derbiju debitanata“ u Premijer ligi BiH na Tušnju je pred oko 500 gledatelja pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:1 (2:0).

Ekipa trenera Slobodana Starčevića od početka je diktirala tempo i bilo je pitanje vremena kada će zatresti mrežu gostiju iz Stanišića.

U 13. minuti zamalo da se to dogodi, kada je nakon kornera Jovo Kojić glavom šutirao, ali je lopta zatresla stativu, prenosi Fena.

Dvije minute kasnije obnovio je povredu i morao je izaći vani Nemanja Stjepanović, ali to nije poremetilo igru domećeg tima.

Mrežu golmana Darka Dejanovića u 17. minuti prvi put je zatresao Ziljkić. S desne strane loptu je na drugu stativu ubacio Samir Efendić, sve je dobro pratio napadač Tuzlaka i u padu, po zemlji, loptu je poslao pokraj golmana Zvijezde 09 – 1:0.

U 24. minuti Tuzla City je povećao prednost, nakon pogreške Ibrahima Škahića, kome je Ajdin Nukić oduzeo loptu, ušao je u 16-erac i po zemlji je šutirao za 2:0.

U nastavku je već u 50. minuti domaći sastav osigurao pobjedu. Stefan Vukimirović je šutirao na gol gostiju, golman je loptu odbio, natrčao je Ziljkić i drugi put se upisao u strijelce.

Time je pitanje pobjednika na Tušnju bilo riješeno, a gosti su u 85. minuti golom Ermina Huseinbašića jedino uspjeli ublažiti poraz.

Treba reći da je u 77. minuti Zvijezda 09 ostala s igračem manje, jer je isključen Mladen Filipović.

Tuzla Cityju je ovo druga pobjeda i imaju 7 bodova, dok je Zvijezda 09 još bez pobjede i sa svega tri osvojena boda.