Streljačko invalidski klub Tuzla ostvario zapažene rezultate na turniru u Sarajevu

Strijelci Streljačkog invalidskog Kluba Tuzla ostvarili su zapažene rezultate na takmičenju sa IV Turnira u streljaštvu održanom u povodu 16 Maja – Dana Općine Novo Sarajevo održanog 12. maja 2019. u streljani Sportskog centra na Grbavici.

Strijelci Streljačkog invalidskog Kluba Tuzla u Ekipnom plasmanu u muškoj konkurenciji u sastavu Ferizović Fuad,Tursum Vernes i Stevanović Predrag su sa osvojenih 1053 kruga osvojili prvo mjesto  ispred ekipe SKOSI Tešanj sa osvojenih 1018 krugova treće mjesto su osvojili iz ekipe SKOSI Novi grad Sarajevo sa osvojena 995 kruga

U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto je sa osvojenih 370 krugova je pripalo Husanović Izudinu SKOSI Maglaj drugi je  Ganjgo Adem sa osvojenih 366 krugova SKOSI TešanTj treće mjesto osvojio je strijelac iz Streljačkog Invalidskog Kluba Tuzla Vahidin Džinić sa osvojenih 365 krugova

U ženskoj konkurenciji u Ekipnom plasmanu   Prvo mjesto osvojile su strijelci SKOSI Zenice sa osvojena 973 kruga druge su bile iz SKOSI Živinice sa osvojenih 915 krugova treća je  bila ekipa SKOSI Tešanj sa osvojena 871 kruga. Strijelci Streljačkog invalidskog Kluba Tuzla u Ekipnom plasmanu su sa osvojena 671 kruga osvojile 4 mjesto

U Pojedinačnoj konkurenciji Prvo mjesto je osvojila je Hasna Hamzić iz SKOSI Tešanj sa osvojena 362 kruga druga je bila Skomorac Zerina SKOSI Zenice sa osvojena 354 kruga i treće mjesto osvojila je osvojila Nukić Kadira iz Streljačkog Invalidskog Kluba Tuzla sa osvojena 336 dok je Mirela Ramić iz istoimenog kluba  sa osvojenih 335 kruga zauzela 4 mjesto

Najstarijem Takmičaru  turnira dodijeljen je pehar Ajdaslić Mehmedu članu Streljačkog Invalidskog Kluba Tuzla.