Sloboda poražena od Posušja

Domaćini su sjajno otvorili meč. Nakon jedne gužve u šesnaestercu, Leko je zakucao loptu u mrežu Slobode za 1:0. Igrala se sedma minuta utakmice.

U 23. minuti izdvaja se šansa Krište za Posušake, dok Sloboda u prvih pola sata meča nije stvorila ozbiljniju priliku pred golom Posušja.

Igrala se 33. minuta kada je Barišić fenomenalno izveo slobodan udarac, a golman Bukvić još bolje regaovao.

Velika prilika za Barišića i u 35. minuti. Spetljao se prilikom šuta. Beganović je zaspao, igrač Posušja je ostao sam u petercu gostiju nakon asistencije Ramovića, ali loše je zahvatio loptu, ostalo je 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena veliku šansu za domaće promašio je Ramović nakon centaršuta Milanovića.

Lijepa akcija Slobode u 65. minuti. Veselinović je odlično uposlio Ramića, ali golman Horkaš je pratio situaciju i pokupio loptu ispred napadača tuzlanske ekipe.

Domaći prijete u 79. minuti u šansama su bili Ljubić i Ramović, ostalo je 1:0, što je bio i konačan rezultat ove utakmice u kojoj je domaći tim bio bolji rival i zasluženo došao do tri vrijedna boda u borbi za opstanak.

Posušje – Sloboda 1:0 (Leko 7′)

POSUŠJE: Horkaš, Milanović, Barišić, Leko, Begić, Krišto, Maglica, Ilinković, Pavković, Lučić, Lauš.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Čivić, Hadžić, Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Veselinović.