Sloboda ostaje na dnu tabele: “Crveno-crni” poraženi u Posušju

Posušje je u utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 2:1 savladalo tuzlansku Slobodu i stiglo do jako važna tri boda, dok Sloboda ostaje na dnu tabele, iako je danas imala prednost od 0:1 nakon prvih 45 minuta.

Bolje je Posušje otvorilo današnju utakmicu i u 9. minuti je imalo šansu da iz penala dođe do vodstva, ali šut Gabrijela Bobana odbranio je Semir Bukvić.

Nastavili su domaći s inicijativom i nakon toga, ali u 25. minuti ih stiže kazna za promašeni jedanaesterac. Melvin Osmić je pogodio glavom na asistenciju Saida Husejinovića i to je 1:0.

Posušje dobro ulazi u drugo poluvrijeme i u 51. minuti stiže do poravnanja preko Luke Begića (1:1). Napadač Posušja je lijepo pogodio sa 20 metara.

Deset minuta poslije je domaćin mogao do preokreta, ali Toni Jović šalje loptu pored gola.

Do kraja je Posušje bilo aktivnije, Sloboda se branila, ali nije uspjela da sačuva svoju mrežu.

Za preokret i pobjedu Posušaka u 78. minuti pogađa Boban, koji se tako iskupio za promašen penal u prvom dijelu utakmice.