Sloboda nastavila lošu seriju, poraženi i u Širokom Brijegu

Kompletirano je 23. kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine utakmicom na Pecari, u kojoj je Široki Brijeg sa minimalnih 1:0 savladao Slobodu, a jedini pogodak na susretu postigao je Jakov Blagaić. Bio je ovo treći vezani poraz za Tuzlake.

Opasna situacija pred golom Slobode viđena je već u trećoj minuti. Šutirao je Ikić glavom, ali Bukvić je bez problema odbranio. Samo minutu poslije velika prilika za Širokobriježane. Vukoja je šutirao, a golman odbranio. Sloboda je imala prvi pokušaj u 12. minuti. Maksimović je bio neprecizan i poslao loptu pored gola.

Šutirao je Lukić nakon kornera u 19. minuti, a lopta je otišla visoko preko gola. Sloboda je imala dva na jedan u 28. minuti, ali su Alić i Beganović loše kombinovali. Na kraju je Beganović katastrofalno šutirao pored gola. Odmah na drugoj strani domaći su imali priliku da kazne goste, ali je Ikić majstorski pokušao i pogodio prečku.

Došlo je i do tenzija i naguravanja igrača nakon nešto više od pola sata igre, no brzo se sve smirilo. Bosančić je loše pokušao glavom u 33. minuti. Bukvić je fantastično intervenisao u 36. minuti poslije pokušaja Ikića. Nedugo nakon toga šutirao je i Mujan sa 20-ak metara, no lopta je završila pored gola Slobode.

Već u 40. minuti Žižović je morao drugi put mijenjati zbog povrede. Alića je zamijenio Hadžić, a prethodno je sredinom prvog dijela Karišik morao van zbog povrede, kada je u igru ušao Kurtalić. Do odlaska na odmor Širokobriježani su imali jednu šansu, a u 45. minuti Begić je poslao loptu daleko preko gola.

Nakon dvije minute igre u nastavku, Lukić je sjajno šutirao, a Bukvić je još jednom bio fenomenalan na golu gostiju. Nakon toga Vukoja je poslao loptu pored gola. Odlično je sve uradio Ikić u 49. minuti, no ponovo je odbranio golman Slobode. Bukvić nije mogao izdržati do kraja, a u 64. minuti glavom je pogodio jedan od najnižih fudbalera na terenu – Blagaić.

Kurtalić je šutirao sa 30-ak metara u 75. minuti, međutim Miškić je odbranio. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola. Lukić je dobro šutirao glavom u 79. minuti, no domaći su samo dobili korner. Vukoja je u finišu utakmice izblokiran u dobroj šansi. Sloboda je u nadoknadi imala veliku priliku. Hadžić je šutirao glavom, a Miškić je izvadio loptu ispod prečke i ostalo je 1:0.

NK Široki Brijeg – FK Sloboda 1:0

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Žuti kartoni: Jurić, Ćavar (Široki Brijeg), Kurtalić, Veselinović, Žižović (Sloboda).

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Musa, Bosančić, Jurić, Medić, Begić (od 89. Mašić), Vukoja (od 89. Pervan), Blagaić (od 70. Ćavar), Ikić (od 71. Valinčić), Mujan (od 93. Čuljak), Lukić.

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik (od 23. Devedžić), Osmić, Ćivić, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Ramić (od 57. Veselinović), Beganović i Alić (od 40. Alić).