Pogodak Neymara omogućio Brazilu plasman u četvrtfinale

Fudbalska reprezentacija Brazila peti je četvrtfinalista ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala s 2:0 savladala selekciju Meksika.

Pobjednika u ovom susretu odlučio je pogodak Neymara iz 51. minuti utakmice, što je bio drugi gol za brazilskog napadača na ovogodišnjem Mundijalu.

U prvom poluvremenu El Tri je pokazao da pobjeda nad Njemačkom u grupnoj fazi nije bila slučajna. Ipak, igru koja uopće nije bila loša, Meksikanci nisu uspjeli krunisati pogotkom iako su imali nekoliko izglednih prilika.

Ni Brazilci su imali svoje šanse, ali ih nisu uspjeli realizovati u prvih 45 minuta susreta koji se igrao u Samari.

Ipak, poslije svega šest minuta igre u nastavku Brazilci su stigli do vodstva nakon odličnog kombinovanja Neymara i Williana.

Rezultat se nije mijenjao sve do 89. minute. Neymar je izašao sam pred Ochou. Meksički golman je uspio skrenuti njegov udarac, no lopta je stigla do Firmina koji je imao lagan zadatak da je pospremi u praznu mrežu.

Brazilci u četvrtfinalu čekaju boljeg iz duela Belgije i Japana koji se igra večeras od 20 sati.