Plivači „Zmaj Alpamm„ Tuzla osvojili 35 medalja

Plivači kluba „Zmaj Alpamm„ Tuzla na Međunarodnom memorijalnom mitingu „Branko Mićin“ u Banja Luci, ostvarili su izuzetne rezultate.
Kako je istakao, šef. stručnog štaba tuzlanskog kluba „Zmaj Alpamma“ mr.sc. Muhamed Smajlefendić, u jakoj konkurenciji između 380 takmičara  plivači Zmaj Alpamm-a  Tuzla osvojili su 35 medalja, među kojima 12 zlatnih, 16 srebrnih  i sedam bronzanih.

Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla je  nastupio sa 15 plivača (9 djevojčica i 6 dječaka) Asja Zolotić, Ema Jahić, Arijana Imamović, Majra Suljendić, Zerina Vrabac , Lana Džinović, Elena Petrović,Naida Prcić, Lejla Bjelić, Kenan Dračić, Enver Ahmetović, Eman jahić, Adin Jahić, Dženan Bjelić i Nadir Hodžić.

Zerina Vrabac (10) je u svojoj kategoriji osvojila 5 zlatnih medalja u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, 50 i 100 metara delfin stilom i u disciplinama 100 metara mješovito.
Kenan Dračić (06) je u svojoj kategoriji osvojio 5 medalja, 2 zlatne medalje u disciplini 50 i 100 metara  delfin i 3 srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 metara slobodno i mješovito.Zbirom FINA najboljih bodova iz 3 discipline, Kenan je zauzeo fantastično 2 mjesto u C kategoriji za 2006. godište.

Eman Jahić (10) je u svojoj kategoriji osvojio 4 medalje, 3 zlatne medalje u disciplini 50 i 100 metara delfin stilom i bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
Asja Zolotić(05) je u svojoj kategoriji osvojila 3 medalje, srebrbnu u disciplini 50 metara slobodno i dvije bronzane u disciplini 100 i 200 metara slobodno. Zbirom FINA najboljih bodova iz 3 discipline Asja je zauzela fantastično 4 mjesto u kategoriji, za 2005 godišta.
Naida Prcić (11) osvojila je u svojoj kategoriji 3 srebrne medalje, u disciplinama 50 slobodno i i 50 leđno, te 50 metara delfin stilom.

Lana Džinović(07)je u svojoj kategoriji osvojila 2 medalje, zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno i bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno.
Ensar Ahmetović (09) je u svojoj kategoriji osvojio 2 medalje, zlatnu medalju u disciplini 100 metara leđno i srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđnim stilom.
Ama Jahić (07) je u svojoj kategoriji osvojila 2 srebrne medalje u disciplinama 50 metara delfin i 200 metara mješovito.
Arijana Imamović (06) je u svojoj kategoriji osvojila 2 srebrene medalje u disciplini 50 i 100 metara.
Majra Suljendić(09) je u svojoj kategoriji osvojila 2 bronzane medalje u disciplini 50 metara delfin i 50 metara prsno.
Ajdin Jahić (09)je u svojoj kategoriji osvojio 2 srebrene medalje u disciplini 50 i 100 metara prsnim stilom.

Lejla Bjelić (09) je u svojoj kategoriji osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 prsno.
Elena Petrović(10) je u svojoj kategoriji osvojila bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđnim stilom.
Nadir Hodžić (5) je u svojoj kategoriji osvojio srebrnu medalju u disciplini leđnim stilom.

Svi plivači su popravili svoja najbolja  vremena i ostvarili su vidne rezultate i napredak.
Čestitamo svim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama, te im želimo puno sreće u daljem radu, ističu iz PK – Alpamm, te pozovaju nove članove na upis u školu plivanja „Zmajček“. Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimalno 5 godina starosti pozivom na broj telefona 061 185-391.