Plivači PK „Zmaj-Alpamm“ Tuzla na 30.Međunarodnom mitingu u Beogradu osvojili 2 medalje

U organizaciji PK „Barkuda“ Beograd proteklog vikenda 26. i 27.2.2022 godine održan je 30.Međunarodni plivački  miting „Ante Lambaša Memorijal“, plivalo se na olimpijskom (50 metara) bazenu sa 8 staza elektronskim mjerenjem. Na ovom izuzetno kvalitetnom takmičenju nastupilo je 547 plivača i 35 plivačkih klubova iz 4 zemlje;Slovenija, Makedonija, Srbija i Bosna i Hercegovina.
Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla sa dvoje takmičara, Zerina Vrabac i Kenan Dračić , je bio jedini plivački klub iz Tuzlanskog kantona koji je uzeo učešće na ovom velikom takmičenju.U izuzetno jakoj konkurenciji Zerina i Kenan su iako bez adekvatnih treninga u bazenu već 9 mjeseci osvojili 2 medalje u finalu(1 srebrnu i 1 bronzanu).
Kenan Dračić(06) je u 1 kategoriji:11 godina i stariji ostvario sljedeće rezultate:
300 mješovitpo, 5 mjesto kvalifikacije 2.mjesto A finale.
400 mješovito kvalifikacije 5 mjesto A finale
50 delfin , 8 .mjesto kvalifikacije, 6 mjesto finale.
100 slobodno , 11 mjesto.
Zerina Vrabac(10)je u 2 kategoriji 12-13 god. i starije ostvarila sljedeće zapažene rezultate: