Plavi sigurni u prvoj utakmici, Tuzla City pobijedio Kazahstance

Prvi pripremni meč Tuzla City na pripremama u Turskoj je uspješno odradio protiv kazahstanskog superligaša Ordabasya kojeg su Plavi savladali sa 4:1.

Trener Milenko Bošnjaković startao je sa ovom postavom: Fejzić – Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić – Karić, Diaby – Nukić, Pantelić, Kuzmanović – Hadžić.

Nakon sjajnih prilika Hadžića u 3.minuti čiji udarac odlazi preko gola, kao i Pantelićev osam minuta kasnije, u 14.minuti Nukić je izašao “jedan na jedan” sa golmanom protivničkog tima  ali gola nije bilo. Ipak, dva minuta kasnije nakon Pantelićevog kornera, Šukilović pogađa za vodstvo Plavih.

U 20.minuti igrači Ordabasayja su izigrali našu odbranu ali Fejzić sjajno brani situaciju “oči u oči”. Dva minuta kasnije Karić dobro šutira ali stativa spašava Kazahstance.
U 24.minuti nakon prekida prijeti i Čeliković ali ostaje samo 0:1.
I nakon brojnih neiskorištenih prilika slijedi kazna, kada Maxim Fedin pogađa za 1:1, što je bio konačan rezultat prvih 45 minuta.

Na poluvremenu treneri prave dvostruku zamjenu. Umjesto Ćorića na desni bol ulazi Radić a Karića mijenja Karjašević.

U 53.minuti 1:2. Nukić sa Hadžićem duplim pasom izbacuje odbranu protivnika i sjajno pogađa suprotni ugao.

U 60.minuti penal za naš tim a odgovornost je preuzeo Pantelić za 1:3.

U 65.minuti iz igre izlaze Nukić i Diaby a priliku dobivaju Mujarić i Gavrić, a ubrzo Barcola mijenja Fejzića.

Zadnjih 15 minuta Hasanbegović ulazi umjesto Šukilovića, Mešinović umjesto Kuzmanovića, Rekić umjesto Pantelića a Nargalić mijenja Hadžića.

Pet minuta kasnije Nargalić zabija za konačnih 1:4 na asistenciju Mešinovića.

Tako su Plavi pružili jako dobru partiju sa dosta dobrih elemenata što je svakako dobar znak za ono što ih čeka u narednom periodu.

Sljedeća provjera je u utorak protiv ukrajinskog Metalista iz Harkiva.