Petev: Više mi je žao igrača, nego sebe

Nogometaši Bosne i Hercegovine uspjeli su sinoć napraviti preokret u četvrtom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine u Kataru, ali ne i savladatii upornu selekciju Kazahstana, koja se sa zeničkog Bilinog polja kući vraća s jednim bodom (2:2).

Oba gola igrači bh. selektora Ivayla Peteva primili su iz prekida, ali su iz prekida i postigli golove. Strijelci za bh. tim bili su Miralem Pjanić (74) iz penala i Luka Menalo (86) glavom nakon kornera, s kojim su poveli na ovom meču, ali su Kazahstanci poravnali u petom minutu sudijskog dodatka iz slobodnog udarca.

-Nogomet je jedina igra u kojoj možeš da budeš bolji, a da ne pobjediš. Mi smo potpuno kontrolirali utakmicu, ali nisam zadovoljan načinom kako smo primili golove.

Ali, utakmica je gotova, osvojili smo jedan bod i idemo dalje. Nisam sretan, ali bitno je da izvučemo pouke i da se popravimo za naredne utakmice. Žao mi je više zbog igrača, nego zbog sebe- kazao je Petev, koji je uvjeren kako je njegov tim bio zaslužio pobjedu.

U nastavku kvalifikacija neće biti lako ni protiv jedne ekipe, kazao je Petev. Dodao je i da ne može prigovoriti ništa svojim igračima, za koje je istakao da su se sinoć „bacali na glavu“.

-Zadovoljan sam svima koji su danas igrali. Stvorili smo puno šansi i to je ono što pozitivno. Po meni, već u prvom poluvremenu trebalo je biti 3:0 za nas. Ali, takav je nogomet -dodao je Petev.

Kazahstanski selektor Talgat Baisufinov istako je kako je utakmica bila dobra za gledaoce te da su mogli uživati zbog puno golova.

– Pretpostavljali smo kakava će biti utakmica. U prvom poluvremenu BiH je imala inicijativu, a u drugom smo poluvremenu mi počeli igrati- kazao je Basufinov.

Dodao je kako je želio pobjedu u Zenici, ali da je njihov cilj i dalje stabilizacija igre. BiH, podvukao je, ima veliki potencijal.