Odbojkašice Slobode u polufinalu Kupa Federacije BiH

Odbojkašice tuzlanske Slobode plasirale su se u polufinale Kupa za područje Federacije BiH, nakon što su sinoć u dvorani Mejdan pobijedile ekipu Smeča iz Širokog Brijega rezultatom 3:1 (25:15, 24:26, 25:13, 25:9).

Podmlađeni sastav Tuzlanki, pod vodstvom trenerskog tandema Mensur Malović – Nihad Zahirović, relativno lako je dobio prvi set. Vodile su dobrim dijelom i u drugom, ali su zaredale s pogreškama što su gošće uz dobar servis i čvršću odbranu iskoristile i izjednačile rezultat u setovima na 1:1.

Iznenađenja, ipak, nije bilo. U trećem je ulazak u igru tehničarke Amre Isaković razdrmao redove domaćeg sastava i riješile su ga lepršavom igrom u svoju korist – 25:13.

Bolja fizička sprema igračica Slobode došla je do izražaja u četvrtom setu. Nakon ubjedljivog vodstva ukazala se prilika i za ulazak mlađih igračica, a unatoč tome ekipa Smeča uspjela je osvojiti samo 9 poena.

Tuzlanke će se u polufinalu Kupa FBiH sastati s pobjednikom susreta Goražde – Kula Gradačac.