Odbojkaši BiH poraženi od Rumunije u Mejdanu

Seniorska muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 4. kolu Srebrne lige u Mejdanu od Rumunije rezultatom 1:3.

U srijedu je reprezentacija BiH na gostovanju u Rumuniji poražena rezultatom 1:3, a Rumuni su i u Mejdanu potvrdili ulogu favorita.

Od početka su diktirali ritam i prvi set riješili u svoju korist 15:25.

U drugom setu gledali smo izjednačenu igru sve do 9:9. Reprezentativci BiH su poveli 12:9 i set riješili u svoju korist rezultatom 25:22 za izjednačenje u setovima 1:1.

Veoma neizvijestan treći set u kojem su reprezentativci Rumunije u finišu slomili otpor reprezentacije BiH i slavili rezultatom 22:25 za 1:2 u setovima.

U četvrtom setu reprezentacija Rumunije je slavila sa 20:25 za pobjedu 1:3 u setovima.

BiH – Rumunija 1:3 (15:25, 25:22, 22:25, 20:25).

U srijedu reprezentacija BiH igra u Albaniji, a Rumunija igra sa Sjevernom Makedonijom