Na održanom međunarodnom takmičenju u Mariboru učesnici PK“ Zmaj-Alpamm“ osvojili 15 medalja

Na reprezentativnom međunarodnom takmičenju u Mariboru prošlog vikenda pod nazivom „Četveromeč plivačkih reprezentacija Slovenije-Hrvatske i Bosne i Hercegovine-Srbije“ u konkurenciji kadeta i mlađih juniora. Plivalo se na olimpijskom(50 metara)bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena .
BiH je predstavljalo 27 takmičara , a naši takmičari su bili izuzetno uspješni i kući su se vratili sa 15 osvojenim medaljama. Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ i grad Tuzla su na ovom takmičenju imali svog predstavnika Kenana Dračića.

U izuzetnoj konkurenciji Kenan je iako bez adekvatnog treninga u bazenu preko 10 mjeseci ostvario fantastičan uspjeh u svom prvom nastupu za BiH reprezentaciju i osvojio 3 medalje o postigao 2 nova državna rekorda. Ostvario je sljedeće rezultate: Tri bronzane medalje je osvojio u disciplinama 100 delfin i 200 metara mješovito, te u štafeti 4X100 mješovito.
U štafetama 4×100 slobodno, 4×200 slobodno i u 4×100 mješovito u mješanom sastavu osvojio je još3 i 4 mjesto. U disciplini 50 delfin i 400 slobodno zauzeo je 6 mjesto, dok je u disciplini 50 slobodno zauzeo 7 mjesto.
Kenan je učestvovao u štafetama koje su oborile dva državna rekorda.U konkurenciji mlađih juniora u štafeti 4×100 slobodno, u sastavu Afan Salispahić, Ivan Ivanković,Ali Čorbo i Kenan Dračić sa rezultatom 3:45.54 .I u štafeti 4X100 mješovito u sastavu Ahmed Hasković(leđno),Adnan Kadić(prsno), Kenan Dračić(delfin) i Afan Salispahić(slobodno)sa rezultato 4:12, 10.
Rezultati ostalih reprezentativaca su sljedeći:
Iman Avdić je osvojila 4 prva mjesta u discilini 200×800 metara slobodno, te 200 i 400 mješovito, dok je u disciplini 400 slobodno osvojila 2 mjesto.
Lamija Čaušević je osvojila 2 mjesto u disciplini 100 prsno, 3 mjesto u disciplini 200 prsno.
Ajša Huremović je osvojila 3 mjesto u disciplini 800:1, 500 slobodno, David Vučić 2 mjesto u disciplini 200 mješovito, a Osman Hadžić 3 mjesto u disciplini 1, 500 slobodno.
Takođe naša zemlja je osvojila i dvije bronze u štafetama 4×100 mješovito u muškoj i 4×100 slobodno u ženskoj konkurenciji.
U poretku reprezentacija prvo mjesto su zauzeli plivači i reprezentativci Hrvatske, sa ukupno 1189 bodova, na drugo mjesto plasirali su se reprezentativci Srbije sa 1097,Slovenija je završila na trećem sa 965, a Bosna i Hercegovina na četvrtom sa 405 osvojenih bodova.
Čestitamo našim reprezentativcima na odličnim rezultatima i osvojenim medaljama , te imželimo puno sreće u daljem radu, ističu iz PK „Zmaj –Alpamma“