Na državnom prvenstvu BiH plivači „Zmaj-Alpamma” Tuzla osvojili 16 medalja

Na održanom Ljetnom državnom prvenstvu  BiH u plivanju Banja Luka 2022 nastupila su 23 plivačka kluba sa preko 280 plivačica i plivača iz cijele BiH.Plivalo se u olimpijskom 50 metara bazenu na 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena.U jutarnjim dijelovima plivalo se za kvalifikacije, a u popodnevnim dijelovima finalne trke.
Za plivački klub „Zmaj-Alpamm „ Tuzla nastupala su 2 takmičara:Zerina Vrabac i Kenan Dračić.U izuzetno jakoj konkurenciji Zerina i Kenan su iako bez adekvatnih treninga u bazenu preko 11 mjeseci  osvojili su 16 medalja (11 zlatnih, 2 srebrene i 3 bronzane).
Zerina Vrabac (10) je osvojila 6 zlatnih medalja.Na ovom prvenstvu postala je petostruka državna prvainja u kategoriji kadetkinja u disciplinama 50 slobodno, 200 slobodno, 50 delfin, 100 delfin i 200 metara delfin stilom.
Kenan Dračić (06) je osvojio 10 medalja( 6 zlatnih , 1 srebrenu i 3 bronzane).Na ovom prvenstvu je postao petostruki državni prvak u kategoriji mlađih juniopra u disciplini 50 leđno, 200 slobodno, 50 delfin, 100 delfin i 200 metarski delfin stilom.
U starijoj i jačoj apsolutno/seniorskoj kategoriji postao je državni prvak u disciplini leđno, dok je tri treća mjesta osvojio u disciplinama, 50 delfin, 100 delfin i 200 metara slobodno. Kenan će se od 5 do 10.7.2022 godine u okviru plivačke reprezentacije BiH nastupiti na Evropskom juniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Bukureštu(Rumunija).Nakon priprema u Dubrovniku i finalne provjere forme na Državnom prvenstvu BiH,ostatak priprema će nastaviti u Tuzli .Obadvoje su popravili svoja vremena i ostvarili vidan rezultat i napredak.
Zerinin i Kenanov uspjeh je plod njihovog predanog rada , truda i talenta,stručnog rada naših trenera,  ali još većeg zalaganja njihovih roditelja. Čestitamo im na odličnim rezultatima , ističe šef .Stručnog štaba „Zmaj-Alpamma „ mr.sc. Muhamed Smajlefendić, te poručuje da se mogu u školu plivanja „Zmajček“ upisati djevojčice i dječaci od 5 godina starosti.
Za više informacija možete se obratiti putem tel 061 185-391.