Košarkaši BiH poraženi u Francuskoj u drugom kolu kvalifikacija za SP

Košarkaši Bosne i Hercegovine su poraženi na gostovanju u Rouenu od Francuske u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rezultatom 84:65.

Francuzi su bolje otvorili utakmicu i nakon pet minuta igre su imali prednost 11:4, a u osmoj minuti su imali i dvocifrenu prednost (17:6). No, do kraja četvrtine izabranici Duška Vujoševića su uspjeli smanjiti na minus sedam (19:12).

U drugoj četvrtini naši reprezentativci su u potpunosti stigli zaostatak, te se na poluvrijeme otišlo s prednošću Francuske 39:34.

Početkom treće četvrtine trojkom Atića BiH je stigla na minus dva (39:37), ali su do kraja trećeg perioda Francuzi ponovo došli do dvocifrene prednosti (51:40), a na kraju četvrtine Francuzi su imali plus 12 (61:49).

U posljednjoj četvrtini Francuzi su iz minute u minutu povećavali prednost, a tri minute prije kraja stigli su do maksimalnih 20 poena prednosti (80:60) i tada je bilo jasno da će zabilježiti pobjedu, a naši reprezentativci su stigli do kraja samo smanjiti prednost za konačnih 84:65.