Karate Klub „DO“ osvojio dvije medalje

Na 31.Grand Prix Croatia turniru koji je održan od 20. do 21.1 2023.godine u Samoboru nastupili su 24 države sa 1733 takmičara koji su došli iz 292 kluba. Karate Klub“DO“ Tuzla je učestvovao sa troje takmičara koji su zabilježili odlične rezultate i osvojili su dvije zlatne medalje.

Medalje su osvojili u seniorskoj  konkurenciji i U14 –borbe, što je BiH dovelo na poziciju broj 6, a klub na 16 mjesto u ukupnom plasmanu među mnogobrojnim ekipama i ostavili su trag za najkvalitetnije rezultate za BiH. Na turniru nije nastupilo još četvero takmičara Kluba „DO“ prijavljenih, a radi se po riječima organizatora zbog opterećenosti u kategoriji jer je bilo još mnogo takmičara iz BiH koji nisu nastupili.

Zlatne medalje osvojili su:
Sandro Krešić , borbe seniora U21+84 kg, čime je nastavio kontinuitet osvajanja medalja u nizu od četiri velika svjetska natjecanja.
Šejla Aščić, borbe U14 -59kg, takođe nastavlja kotinuitet najbolje mlađe kadetkinje svijeta, zlato je osvojila bez izgubljenog poena.

Ovo je najveći međunarodni turnir na svijetu, ujedno je bio i izborni za predstojeće Evropsko prvenstvo, zadovoljstvo je još veće radi kvaliteta i važnosti osvajanja ovih medalja.
Takmičare je vodio trener Kluba „DO“ Anto Krešić.
Zahvaljujemo se Vladi TK, kao i Gradskoj upravi Tuzla na podršci u relizaciji ovog projekta, ističu iz Karate Kluba „DO“ Tuzla.