Ispisali historiju: Mandžukić odveo Hrvatsku u finale Svjetskog prvenstva!

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Svjetskog prvenstva! Hrvati su večeras napravili historijski uspjeh pobjedom nad Engleskom u polufinalu sa 2:1 nakon 120 minuta igre.

Englezi su na najbolji način otvorili večerašnju utakmicu i do prednosti su stigli u petoj minuti kada je Trippier fantastično pogodio iz slobodnog udarca za 1:0. U nastavku meča Englezi su se više fokusirali na odbranu, dok je Hrvatska pokušala ozbiljnije da ugrozi gol protivnika.

Prvi udarac u okvir gola Vatreni su imali u 19. minuti kada je pokušao Rebić, ali je Pickford odbranio njegov udarac. Nekoliko minuta kasnije pokušao je Lingard, no ovaj put Subašić je bio na visini zadatka.

U nastavku utakmice Hrvatska je u potpunosti kontrolisala igru na sredini terena i bilo je jasno da je Englezima cilj da na sve načine pokušaju sačuvati svoj gol. No, to nisu uspjeli jer je Hrvatska u 68. minuti uspjela da izjednači na 1:1. Vrsaljko je sjajno asistirao, a Perišić se odlično snašao u kaznenom prostoru Engleske i postigao gol.

Nakon gola Hrvatska je krenula veoma ofanzivno, a samo četiri minute kasnije mogli su do potpunog preokreta. Perišić je ponovo bio u glavnoj ulozi, odlično je šutirao, ali su Englezi imali mnogo sreće jer je lopta pogodila stativu.

U 83. minuti Vatreni su imali novu šansu, ovaj put pokušao je Mario Mandžukić, ali je Pickford uspio da odbrani njegov udarac. Pickford je samo minutu kasnije napravio veliku grešku, ali Perišić nije uspio da zatrese mrežu Engleske za preokret. Do kraja regularnog dijela ostalo je 1:1 što je značilo da ćemo gledati produžetke.

Prvi produžetak nešto bolje je otvorila Engleska koja je bila agilnija na sredini terena. U 99. minuti fantastična šansa za Englesku kada je nakon kornera šutirao Stones, ali je Vrsaljko spasio svoj tim sjajnom reakcijom. U drugoj minuti nadoknade prvog produžetka Mandžukić se našao u nevjerovatnoj šansi, no Pickford je sjajno odbranio.

Na početku drugog poluvremena Hrvatska je došla do velikog preokreta. Perišić je sjajno reagovao u skoku i uposlio Mandžukića koji je iskoristio šansu i pogodio za 2:1 nakon čega je nastala erupcija oduševljenja hrvatskih navijača.

Hrvatska će u velikom finalu Svjetskog prvenstva u nedjelju igrati protiv Francuske.