FK Radnički iz Lukavca “otvorio vrata” Prve lige FBiH

U prvoj utakmici baraža za plasman u Prvu ligu FBiH Radnički je u Lukavcu dočekao “Klis” iz Buturović Polja.

Nakon borbenih 90 minuta “Radnički” je slavio sa 3:0 i time napravio veliki korak prema plasmanu u Prvu ligu FBiH.

Uvodne minute utakmice ponudile su oprezan fudbal s obje strane, a domaćini prvu pravu priliku stvaraju u 19. minuti kada je Ordagić šutirao, ali Ćosić uz pomoć prečke spašava goste.

Igrala se 23. minuta kada je nastupilo veliko slavlje na Jošiku. Nakon jednog kornera, Salihović se najbolje snašao u šesnaetsercu i pogodio za 1:0.

Nakon gola Radnički je imao još dvije dobre prilike preko Čabrića, Klis je pokušao preko Vile, međutim Dautović je to očistio.

Nastavak duela donosi sličnu igru na terenu. Domaći prijete u 53. minuti, odbrana Klisa je bila sigurna.

Četiri minute kasnije novo slavlje na Jošiku. Ordagić je pogodio za 2:0 i veliku prednost Radničkog.

Nakon toga dvije dobre prilike za Radnički preko Ahmetovića, ostalo je na semaforu 2:0.

Do kraja utakmice domaćini su imali još jedan pogodak. Za konačnih 3:0 pogodio je Ordagić u 81. minuti i tako je “Radnički” stvorio ogromnu prednost pred revanš u Konjicu koji se igra u nedjelju.