Džeko strijelac, Juventus nakon penala savladao Romu (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa savladali su Romu nakon penala (5:4) u prijateljskom meču koji se igrao u Americi. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Juventus je do prednosti došao u 29. minuti. Mario Mandžukić je pobjegao odbrani Rome, zaobišao Alissona i lagano poslao loptu u mrežu. Roma je do izjednačenja došla preko bh. reprezentativca Edina Džeke.

Srbijanski fudbaler Aleksandar Kolarov ubacio je loptu u šesnaesterac, a na pravom mjestu bio je Džeko koji je rutinski savladao golmana Carla Pinsoglia.

U penal seriji bolji su bili fudbaleri Juventusa, a sigurni su bili Lichtsteiner, Barzagli, Berbardeschi, Khedira i Costa. Za Romu su sigurni bili Pellegrini, Iturbe, Peres, Under dok je u Tumminello promašio jedanasterac u prvoj seriji.

Bh. reprezentativac Edin Džeko na terenu je proveo 82. minute, a osim pogotka, zaradio je u 62. minuti i žuti karton nakon duela i koškanja sa Chiellinijem. U ekipi Juventusa do 66. minute igrao je Miralem Pjanić kojeg je zamijenio Sturaro.