Borac nadigrao Tuzla City na Tušnju

Fudbaleri Borca iz Banja Luke u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine ostvarili su minimalnu pobjedu na stadionu Tušanj u Tuzli nad ekipom Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Pobjedonosni pogodak postigao je Toni Jović u 28. minuti utakmice nakon što su gosti izveli uspješan kontranapad.

Sve do gola Tuzla City je imao blagu incijativu, a najbolju priliku u prvom poluvremenu za tim iz Tuzle je propustio Belmin Mešinović.

U drugom dijelu Tuzla City je prijetio preko Sulejmana Krpića, ali je na visini zadatka bio golman Bojan Pavlović.

Najbolju priliku za domaće propustio je upravo Krpić u 82. minuti.

Gosti su preko Panagotisa Moraitisa imali priliku da udvostruče prednost u finišu utakmice, ali je njegov pokušaj ukrotio golman Bakir Brajlović.

Utakmica je okončana rezultatom 0:1 (0:1), a revanš je na programu 16. marta na Gradskom stadionu u Banja Luci.