11 medalja za Plivački Klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla

U organizaciji PK „Olimp“ Banja Luka održan je 7. Međunarodni plivački miting „Mali delfini 27.novembra 2021., plivalo se u malom bazenu (25m) na 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je 444 plivača iz 16 plivačkih klubova iz BiH.
Plivački  klub „Zmaj –Alpamm Tuzla je učestovao sa dvoje takmičara, Zerinom Vrabac i Kenanom Dračićem koji su osvojili 11 medalja, 6 zlatnih , 3 srebrnih i 1 pehar.
Zerina i Kenan iako su već 5 mjeseci bez adekvatnog treninga u bazenu , na ovom takmičenju ostvarili su sljedeće rezultate.
Zerina Vrabac (10) je osvojila 5 zlatnih medalja i 1 pehar u E kategoriji za djevojčice 11 godina u disciplini 50 slobodno, 50 delfin, 50 prsno , 50 leđno i 100 metara mješovito. Zerina je plivačica sa najvećim zbirom FINA bodova iz 4 discipline čime je proglašena za najuspješniju plivačicu na ovom mitingu i nagrađena peharom u kategoriji E.
 Kenan Dračić (06) je osvojio 6 medalja u A kategoriji dječaci 2006 godište i stariji, zlatnu medalju osvojio je u disciplini 50 slobodno, 200 slobodno i 200 metara mješovito, te dvije bronzane medalje u disciplini 100 slobodno i 100 metara delfin. Kenan je zauzeo drugo mjesto u ukupnom plasmanu plivača sa najvećim zbirom FINA bodova iz 4 isplivane discipline u kategoriji A.
Zerina i Kenan i svi ostali plivači(njih preko 500) od 27.6.2021.god.) zbog zatvaranja bazena u hotelu Tuzla( koji jedini posjeduje uslove za takmičarsko / trenažno plivanje nemaju adekvatne uslove gdje da treniraju najzdraviji sport koji najviše vole u svijetu.

Prije nekoliko godina tuzlanski plivači i plivačice bili su najbolji  u državi  , standardni reprezentativci na svim velikim takmičenjima, te dva puta učesnici Olimpijskih igara, a sada nažalost bez adekvatnih uslova u našem gradu ovaj sport i 100 djevojčica i dječaka su prepušteni ulici.
Zerini i Kenanu čestitamo na njihovom uspjehu , što je plod njihovog rada i truda , zalaganja i njihovih roditelja i želimo im puno uspjeha u svim narednim takmičenjima, ističu iz PK Zmaj-Alpamma.

Piše:  Duška REBIĆ